Büyükada Cafe – En Çok Tercih Edilen Büyükada Cafeler

 

Büyükada’da Kahve Keyfi – Tadına Doyulmaz Ada Lokması

Büyükada’yı gezdiniz, faytona ve bisiklete bindiniz, peki yorgunluğunuzu nerede atacaksınız? Büyükada cafeler ve çay bahçelerinde ada turunun yorgunluğundan kurtulabilir, manzaraya karşı sıcak ve soğuk içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

Büyükada kafeleri ada sahilinde ve tarihi köşklerin çevresinde bulunurken sizlere adanın damla sakızlı kahvelerini, sıcacık çaylarını, lokmalarını ve dondurmalarını tatma imkanı sunacak. Otellere yakın konumda bulunan Büyükada cafe seçenekleriyle Marmara Denizi ve İstanbul manzaralı masalarınıza kurulacak, kitabınızı okuyacak, arkadaşlarınızla sohbet edecek ve adanın hareketli hayatını izleyeceksiniz.

Sıcak ve soğuk içeceklerden alkollü içkilere, pasta ve dondurmalardan ada yemeklerine kadar birbirinden zengin menü sunan Büyükada cafeler ile günübirlik ya da hafta sonu kaçamaklarınızı daha lezzetleri hale getireceksiniz.

En Çok Tavsiye Edilen Büyükada Cafeleri

Büyükada balık restoranları ile ünlenmiş olsa da Büyükada’da yemek yiyebileceğiniz onlarca kafe bulunuyor. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği sunan Büyükada kafeleri, iskele yakınında, otellerin çevresinde ve tarihi mirasların yakınında yer alıyor. Adaya gelenlerin sık sık ziyaret ettiği ve önerdiği Büyükada cafeleri bulunuyor.

En çok tercih edilen Büyükada cafeleri:

 

Büyükada Kafelerinde Sunulan Menüleri Yazımızın Devamında Görebilirsiniz.

 

Büyükada Cafe Menüleri – Tatlılar ve Yemekler

Büyükada cafeler ve restoranları hemen hemen aynı menüleri sunuyor. Atıştırmalıklar, ana yemekler, tatlılar ve kahveler bulunuyor. Ancak Büyükada kafelerinde elbette sıcak ve soğuk içecek seçenekleri daha fazla. Genellikle şirin bahçeleri bulunan, sahilde ya da restoran sokağında yer alan Büyükada kafeleri, ada turu sonrası dinlenmek isteyen tatilcileri ya da yemek yemeye vakti olmayanları ağırlıyor.

 

Büyükada cafeler ve pastaneler konuklarına:

 

servis ediyor.

Hızlı hazırlanan kolay menüleriyle adada hizmet veren cafeler; pasta ve börekleri, lokmaları ve balık ekmekleriyle de tercih ediliyor. Büyükada cafeler, adada aç kalmayacağınızın sinyalini veriyor.

Neden Büyükada Cafeleri? Dinlenmek İsteyenlere Özel

Büyükada’nın meşhur restoranlarını aratmayan Büyükada cafeleri, taze çayları ve güler yüzlü işletmecileri ile kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz. Sahil manzaraları, çiçekli bahçeleri ve hareketliliği ile tam bir ada havası yaşatacak olan Büyükada kafeler:

 • Vakti olmayanlar için yiyecek içecek seçenekleri sunacak.
 • Büyükada turu için ihtiyacınız olan enerjiyi sizlere verecek.
 • Ekonomik yeme içme seçenekleri arayanlar için kaçırılmayacak bir fırsat olacak.
 • Deniz manzarasına karşı yorgunluk atma şansı sunacak.
 • Ada insanları ile muhabbet etme imkanı verecek.
 • Tarihi ve doğal ada miraslarına kolayca ulaşacağınız bir konumda olacaklar.

Yemyeşil bahçelerinde huzurlu anlar geçireceğiniz, ekonomik ada kahvaltılarının tadını çıkarabileceğiniz, adanın yeme içme kültürü hakkında sizlere ipucu verecek Büyükada kafelerinde soluklanabilirsiniz. Karşınıza çıkan çay bahçeleri ve pastanelerde de sıcak çaylar ve Türk kahveleri bulabilirsiniz. Bazı cafelerde nargile bile var!

 

Büyükada Cafe Fiyatları – Kaçırılmayacak Fırsatlar!

Büyükada cafeleri adada yeme içme seçeneklerine bakıldığında ekonomik olanlardandır. Pahalı restoranlardan ya da çarşı içi restoranlarından daha uygun yeme içme fiyatları sunan Büyükada kafeleri yoğun ilgi görmektedir. Popüler cafeler pahalı olurken sahildeki mütevazi cafe seçenekleri bütçe dostudur.

Büyükada cafe fiyatları; kafenin lokasyonuna, dekorasyonuna, menü içeriğine, kalitesine ve tarihi yerlere yakınlığına göre değişmektedir. Yemek seçeneği bulunmayan cafelerde kişi başı 10 – 30 TL gibi ücretler öderken yemek yiyebileceğiniz yerlerde 30 – 100 TL arasında ücretler ödersiniz.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği seçenekleri bulunan cafelerde Büyükada lezzetleri için kendinizi hazırlayabilirsiniz. Büyükada cafeler sizleri bekliyor…

 

BU YAZIYI DEĞERLENDİR!
[Toplam: 10 Ortalama: 3.5]
BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid